Zapraszamy Serdecznie!

Aktualności

Barca 2-2 Getafe

• autor: Ofcier, 2014-05-04 10:51

2-2 zasłużony remis dla Getafe na Camo Nou! Barcelona ma nie wielkie szanse na Mistrzostwo Hiszpanii

Nie mogło być inaczej. Przed rozpoczęciem meczu wszyscy zgromadzeni na stadionie oddali hołd zmarłemu przed tygodniem Tito Vilanovie. Film ku pamięci trenera, minuta ciszy, ogromny baner, obecność rodziny i przyjaciół, w ten sposób Camp Nou uczciło pamięć tego wielkiego, skromnego człowieka. Emocje, wzruszenie i motto: Tito, Per Sempre Etern (czyli: Tito, na wieki wieków) dało się widzieć wszędzie.

Wraz z pierwszym gwizdkiem gospodarze zdominowali spotkanie. Getafe początkowo postawiło na obronę, ale wraz z upływającym czasem zaczęło stwarzać podopiecznym Gerardo Martino kłopoty i jak się okazało wraz z końcowym gwizdkiem, niemałe...

Już w 2. minucie Adriano spróbował szczęścia i oddał mocny strzał z dystansu. W 23. minucie Messi zdobył swoją 28. bramkę w lidze. Alves dośrodkował po ziemi do Leo, który wpakował piłkę do siatki na 1:0. W 25. minucie za wszelką cenę gola chciał zdobyć Pedro i chyba to go zgubiło. Zamiast podać do kolegów oddał fatalny strzał w obrońcę.

W 31. minucie goście nie wykorzystali rzutu wolnego, piłka przeleciała metr nad poprzeczką. W 36. minucie Lafita zdołał wyrównać na 1:1. Mimo tego, że sędzia liniowy dopatrzył się wcześniejszego faulu na Pedro, sędzia główny uznał gola, a Mascherano za swój wcześniejszy faul zobaczył żółty kartonik.

Jeszcze przed przerwą urazu doznał Colunga, a w jego miejsce pojawił się na boisku Gavilan. W ostatniej minucie doliczonego czasu Barcelona miała szansę na uzyskanie prowadzenia po dośrodkowaniu Sáncheza, jednak Messi nie zdołał dojść do piłki.

Drugą połowę drużyna Azulgrany rozpoczęła z bojowym nastawieniem. Już w pierwszych minutach Iniesta główką, a Messi mocnym uderzeniem próbowali przechytrzyć bramkarza gości Julio Césara. W 52. minucie po dośrodkowaniu Alvesa bliski zdobycia gola był Alexis, jednak piłka uderzyła w poprzeczkę. Parę minut później mocny strzał na bramkę oddał Pedro. W 66. minucie za Mascherano wszedł Cesc i wreszcie wysiłki zawodników przyniosły rezultaty. W 68. minucie po podaniu Fàbregasa i próbie strzału Pedro piłka odbiła się od obrońcy Getafe, co wykorzystał Alexis Sánchez, zdobywając gola na 2:1. Parę minut później świetne podanie od Messiego i szansę na bramkę zmarnował Dani Alves. Zaraz potem sam Argentyńczyk miał okazję na podwyższenie wyniku, jednak świetna interwencja Julio Césara nie pozwoliła mu na realizację tego planu.

W 79. minucie po mocnym strzale niepilnowanego Sarabii goście byli bardzo bliscy wyrównania na 2:2 i jedynie refleks Pinto uratował gospodarzy. W 86. minucie Xaviego zastąpił Alex Song, a w 91. minucie za Pedro wszedł Tello. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Lafita po raz kolejny pokonał Pinto i ustalił wynik na 2:2