FC Barcelona - strona nieoficjalna

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. 9988776655443322qqqq 12
2. stroski 9

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Tłumacz

Hotel Polonez

Zapraszamy do Hotelu Polonez w Dębicy. Więcej Informacji na:
Strona Hotelu
Zapraszamy Serdecznie!

FIFA zawiesiła zakaz transferów dla FC Barcelony

• autor: Ofcier, 2014-04-23 14:33

FIFA zawiesiła roczny zakaz transferów nałożony na FC Barcelonę w kwietniu tego roku. Kataloński klub został przez międzynarodową federację ukarany za nieprawidłowości przy transferach młodych zawodników, ale odwołał się wówczas od tej decyzji.

FIFA poinformowała, że jej panel apelacyjny uznał odwołanie złożone przez klub, a przewodniczący tego organu Larry Mussenden podjął taką decyzję, gdyż sprawy i tak nie udałoby się wyjaśnić przed 1 lipca, gdy otworzy się letnie okienko transferowe. Nawet gdyby apelacja Barcelony nie została uznana, to planowała ona odwołać się do Międzynarodowego Arbitrażu Sportu.

Zawieszenie zakazu nie oznacza, że Barcelona ostatecznie uniknęła kary, a że jedynie może się ona przesunąć w czasie. Dzięki decyzji FIFA "Duma Katalonii" może zacząć planować swoją stategię transferową na lipiec i sierpień, by uchronić swoją kadrę przed potencjalnym zakazem jaki może dotknąć ją w 2015 roku.

Karząc 2 kwietnia Barcelonę komisja dyscyplinarna dopatrzyła się złamania przepisów przy dokonywaniu transakcji i rejestrowaniu piłkarzy, którzy nie ukończyli 18. roku życia. Chodzi o zawodników, którzy zostali zarejestrowani i wzięli udział w rozgrywkach klubu między 2009 a 2013 rokiem.
Według Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej
FC Barcelona złamała przepisy artykułu 19 dotyczące statusu i transferu zawodników. Zgodnie z artykułem międzynarodowy transfer zawodnika jest możliwy jedynie wtedy, kiedy piłkarz ukończy 18 rok życia. Ten sam przepis mówi jednak o trzech możliwych wyjątkach, w których pozyskanie nieletniego gracza przez dany klub jest dopuszczalne:

rodzice piłkarza przenieśli się do kraju, z powodów niezwiązanych z transferem dziecka

- transfer ma miejsce na obszarze Unii Europejskiej, przy założeniu, że gracz ukończył 16 lat.

- miejsce zamieszkania zawodnika jest oddalone maksymalnie 50 kilometrów od granicy z państwem, do którego dziecko ma się przenieść.

Sprawa może dotyczyć młodych piłkarzy FC Barcelona: Lee Seung Woo, Paik Seung-Ho Jang Gyeolhee (Korea Południowa), Theo Chendri (Fracja), Patrice Sousia (Kamerun) i Bobby Adekanye (Nigeria), którzy trenują obecnie w swoich grupach wiekowych w La Masia, ale nie mogą uczestniczyć w oficjalnych rozgrywkach.

Poza tym FIFA nałożyła na Barcelonę grzywnę w wysokości 450 tys. franków szwajcarskich (ok. 510 tys. dolarów). Wyznaczyła także 90-dniowy termin do uregulowania sytuacji nałożonych na "wszystkich zainteresowanych zawodników". Jest to także czas, w którym Katalończycy mogą się odwołać od decyzji Międzynarodowej Federacji.

źródło: sport.pl

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Sklep Kibica

Zostajemy na starej stronie czy wracamy na FT2.0?

Legia Warszawa

Jesteś Fanem Legii Warszawa?
Kliknij w obrazek i Wejdź!

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Inna » Inne rozgrywki

Prezentacja Alexisa Sancheza część 1
Ładowanie...

Transfery:

Przyszli:

Neymar (Santos)

Odeszli:

David Villa (Atlético Madryt)
Thiago Alcántara(Bayern M.)
Eric Abidal(As Monaco)