Zapraszamy Serdecznie!

Aktualnoci

Real za burtą: FC Barcelona 2 - 2 Real Madryt

• autor: 9Marcin, 2012-01-27 21:26

FC Barcelona zremisowała 2-2 z Realem Madryt. W 43 minucie zabójczą kontrę przeprowadził Messi. Leo idealnie podał do Pedro i Casillas nawet nie drgnął. Dwie minuty później było już 2-0. Piłka, po nieudanym rzucie wolnym, trafiła na 20 metrze do Daniego Alvesa, ten potężnym strzałem uderzył wprost w okienko. W 69 minucie Özil podał do Cristiano Ronaldo, który sam na sam pokonał Pinto. Trzy minuty później Benzema doprowadził do wyrównania. Puyol pośliznął się przy kryciu i Francuz nie miał problemów z pokonaniem Pinto.

Spotkanie zasługiwało na miano spektakularnego już od samego początku. Madryt z Pepe grającym na środku obrony, do tego wygwizdywanym przy każdym kontakcie z piłką, grał o wiele ambitniej niż w pierwszym meczu na Bernabéu i mógł wyjść na prowdzenie już po 15 sekundach kiedy bo błędzie obrony Higuaín przestrzelił mając przed sobą tylko Pinto. W trzeciej minucie portero Barcelony zatrzymał strzał z bliska, który jednak został unieważniony przez sędziego, który odgwizdał pozycję spaloną. Odpowiedź Barcelony nadeszła po 8 minutach w akcji, podczas której sędzia zignorował Ramosa faulującego Alexisa, który wychodził na czystą pozycję. Niedługo potem Chilijczyk nie zdołał przyjąć wspaniałego podania od Xaviego w pole karne.

A to wszystko w zaledwie 10 minut. Gra przebiegała po myśli Madrytu - bez kontroli piłki i bardzo fizyczna. Barcelonie z trudem przychodziło znalezienie spokoju i precyzji w swoich podaniach. Na chwilę szczęście uśmiechnęło się do Barcelony kiedy Özil pokonując Pinto potężnym strzałem z daleka uderzył prosto w poprzeczkę. Sprawy skomplikowały się jednak kiedy z boiska wskutek urazu musiał zejść Andrés Iniesta, a zastąpił go Pedro.

Po upływie dwóch kwadransów Barcelona odzyskała swój spokój i nareszcie zaczęła dominować, a supergwiazda weszła na scenę w odpowiednim momencie. W 43. mincie spotkania Messi przejął piłkę w środku pola i lotem błyskawicy przemieścił się w pole karne, gdzie podał w lewo do wbiegającego Pedro, który z narożnika pola karnego pokonał Ikera Casillasa. Jednak to nie koniec emocji. Lass uniknął oczywistej żółtej kartki za faul tuż przed polem karnym, jednak po rzucie wolnym piłka trafiła do Daniego Alvesa, który oddał strzał nie do obrony prosto w narożnik bramki. Zawodnicy schodzili do szatni ze świetnym dwubramkowym prowadzeniem.

Na początku drugiej połowy spotkania kibice nadal cieszyli się grą. Nie przestawali śpiewać, a Barcelona znajdowała sobie coraz więcej miejsca na boisku i nieustannie atakowała. Barça miała piłkę, jednak Ramos zdołała zdobyć bramkę, którą jednak anulował arbiter za to, że Hiszpan faulował wcześniej Alvesa. Nikt nie przewidywał co stanie się w następnych minutach. Dwie bramki Cristiano i Benzemy, zdobyte w krótkim odstępie czasu, zmieniły resztę spotkania.

Pozostało jeszcze 20 minut prawdziwego futbolowego ataku serca. Nerwowość i presja nie pomogły Ramosowi, który zarobił drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Barcelona jednak okazała dojrzałość i utrzymała remis 2-2, a wynik 1-2 w pierwszym meczu zapewnił jej awans do półfinału, w którym zmierzy się z Valencią lub Levante.

43' Pedro 1 - 0

45' Dani Alves 2 - 0

69' Cristiano Ronaldo 2 - 1

72' Benzema 2 - 2

FC Barcelona: Pinto - Dani Alves, Puyol, Piqué, Abidal - Busquets, Xavi, Iniesta (30' Pedro) - Alexis (78' Mascherano), Messi, Cesc (70'Thiago)

Ławka rezerwowych: Valdés, Pedro, Thiago, Adriano, Mascherano, dos Santos, Cuenca

Real Madryt: Casillas - Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrão - Lass (51' Granero), Xabi Alonso - Kaká (61' Callejón), Özil, Cristiano - Higuaín (61' Benzema)

Ławka rezerwowych: Adán, Carvalho, Benzema, Granero, Marcelo, Albiol, Callejón

Ponownie w półfinale:

Wczoraj udało się wyeliminować Real Madryt, dzięki temu FC Barcelona zagra po raz 54 w półfinale Pucharu Króla.

Aż siedem razy udało się zagrać w półfinale Pucharu Króla dwa sezony z rzędu: 1918/19-1919/20, 1941/42-1942/43, 1962/63-1963/64, 1982/83-1983/84, 1989/90- 1990/91, 1999/00-2000/01 i 2010/11-2011/12.

Istnieją trzy sytuacje, kiedy klub był obecny w półfinale przez trzy kolejne lata: 1956/57, 57/58 i 58/59, 1995/96, 96/97 i 98/99, a ostatnio w sezonie 2006 / 07, 2007/08 i 2008/09.

Od sezonów 1923/24 i 1929/30 Barcelona była półfinalistą Pucharu Króla przez siedem kolejnych lat natomiast od sezonów 1950/51 i 1954/55 przez pięć kolejnych lat,.

Tymczasem spotkanie pomiędzy FC Barceloną a Realem Madryt przyniosło kilka ciekawostek:

Abidal i Busquets mieli najwięcej odbiorów ze wszystkich zawodników po 13. Gospodarze wymienili między sobą 565 podań goście natomiast 334.

Pedro zdobył cztery bramki w spotkaniach z Realem Madryt, od czasu gdy był graczem pierwszego zespołu.

Dani Alves został 15 graczem, który za kadencji Guardioli strzelił gola przeciwko Realowi Madryt.

Pep Guardiola wygrał już 13 na 14 klasyków. Jose Mourinho jako trener nie wygrał jeszcze nigdy na Camp Nou.

Gra z realem widoczna z 360 stopni:

Ponad 200 zdjęć panoramicznych zrobiono dzięki statywowi do robienia zdjęć z milimetrową precyzją na Camp Nou. To nowy sposób stworzony dla wszystkich fanów dbających o szczegóły.

Demonstracja w Plaza del Sol czy wizyta papieża w Santiago de Compostela to tylko niektóre z „mega zdjęć” najważniejszych wydarzeń opublikowanych na łamach czasopisma „La Información”. , Spotkanie FC Barcelony z Realem Madryt również zostało pokazane w ten unikalny sposób.

„Mega zdjęcie” z Gran Derbi to wynik połączenia 200 zdjęć zrobionych w przeciągu 15 minut dzięki innowacyjnej technologii zwanej GigaPan, która pozwala robić obrazy z dokładnością, co do milimetra.

Silnik poruszał krokiem kamery w rzędach od lewej do prawej. Później te zdjęcia są preparowane w celu poprawy jakości i razem tworzą ciągłość. Wynik jest spektakularny, jak można zauważyć na głównym zdjęciu.

Pepe próbował nadepnoć na Alvesa ??

Środkowy obrońca Realu Madryt, Pepe, sfaulował Daniego Alvesa i próbował nadepnąć na defensora Barcelony, gdy ten zwijał się z bólu na murawie.

To było w 91. minucie spotkania pomiędzy FC Barceloną a Realem Madryt, gdy Pepe sfaulował Daniego Alvesa. Portugalczyk otrzymał za to żółtą kartkę.

Wszyscy zgromadzeni na Camp Nou widzieli ostry atak zawodnika Królewskich. Jednakże spór wybuch kilka sekund później, a wszyscy zawodnicy dokładnie obserwowali zachowanie piłkarza.

Pomocnik Realu Madryt, kiedy Dani Alves był na murawie, wykonał dziwny skok z lewej nogi - nie był to normalny sus, odruch, itp. Wyglądało to na to, że Portugalczyk chciał odbić bieżnik swoich butów kolejnemu zawodnikowi Barcelony.

Jednakże ta akcja nie jest aż tak wyraźna, jak ta z ostatniego spotkania między tymi drużynami, kiedy to Pepe nadepnął na dłoń Leo Messiego.

Konferencja prasowa Fabregasa:

Cesc Fábregas był piłkarzem, który pojawił się na dzisiejszej konferencji prasowej. Pomocnik wypowiadał się głównie na temat wczorajszego spotkania przeciwko Realowi Madryt.

„Jesteśmy tam, gdzie chcieliśmy być – w półfinale Pucharu Króla, próbując dogonić Real Madryt w lidze i czekając na wznowienie rozgrywek Ligi Mistrzów”, powiedział 24-latek. Cesc wypowiedział się również na temat ćwierćfinałowych meczów przeciwko odwiecznemu rywalowi: „Jestem dumny z drużyny i tego, czego dokonała przez 180 minut”.

Fábregas uważa, że „zespół jest silniejszy po dwóch potyczkach z Królewskimi. Zawsze trudno jest wygrać z Realem. W mojej opinii wyglądają na bardzo mocną drużynę, ale to nas nie zaskoczyło – wiedzieliśmy, że to wspaniały rywal, szczególnie, gdy gra na swoim najwyższym poziomie. Odrobiliśmy pracę domową i wygraliśmy dwumecz z przeciwnikiem, który nigdy nie jest łatwy do pokonania”.

Cesc przyznał również, że nie jest zadowolony z tego, jak zaprezentował się w środę. „Muszę się poprawić. Kiedy gram z przodu, jestem bardziej ruchliwy i wywiązuję się lepiej ze swoich zadań. Jednak gdy jestem cofnięty, powinienem być bardziej zdyscyplinowany i cierpliwy”.

Barça w najbliższych meczach będzie musiała sobie poradzić bez kontuzjowanych Iniesty, Alexisa, Villi, Afellaya oraz Fontása. Wychowanek Dumy Katalonii uważa, że w tym przypadku „nie może być żadnych wymówek – to w końcu FC Barcelona. Musimy pokazywać się z jak najlepszej strony i iść do przodu. W końcu są jeszcze piłkarze rezerw, którzy prezentują bardzo wysoki poziom”.

Barca - Real (fotogaleria):

FC Barcelona zremisowała z Realem Madryt 2 - 2 i awansowała do 1/2 finału Copa del Rey. Poniżej prezentujemy obszerną fotogalerię z tego spotkania.